NovinkyPC HRYZaujímavosti

Bitcoin na Steame už nebude podporovaný

Posledné týždne či mesiace sa o Bitcoine píše viac ako inokedy. Môže hlavne za to extrémny nárast hodnoty tejto elektronickej meny pričom jej občasné pády možno niekomu urobia vrásky na čele, ale tie z pravidla trvajú len krátke chvíľky.

Na Steame končí možnosť platby prostredníctvom Bitcoinu

Nuž, nie však každý  verí v Bitcoin menu. Herná platforma Steam oznámila, že Bitcoin už nebude naďalej akceptovať. Dôvodom sú práve extrémne výkyvy hodnoty tejto elektronickej meny, ktoré spôsobujú zvýšené transakčné náklady. Pre ilustráciu, minulý rok keď ste chceli nakúpiť prostredníctvom Bitcoinov nejakú hru tak ste si priplatili zhruba 0,20USD. Dnes dosahuje v ojedinelých prípadoch výšku aj 20USD. Dôvodom je to, že kým prebehne samotná transakcia tak môže prísť k zmene celkovej hodnoty Bitcoinov a možné „straty“ sú hradené potom z týchto poplatkov. Inými slovami pri nakupovaní hier prevedie kupujúci X Bitcoinov za hru a sumu Y na krytie tejto transakcie. Následne Bitcoin je „krytý“ len krátky čas, za ktorý ak neprebehne transakcia tak potom suma Y je využívaná na krytie možných strát ak k ním príde.

Nakupovali ste niekedy na platforme Steam s elektronickou menou Bitcoin?

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu