NovinkyTECH

Bitcoin k včerajšiemu dňu zaznamenal ďalší významný míľnik, ktorý ho ovplyvní do budúcna

Najznámejšia a zároveň jedna z najrozšírenejších kryptomien Bitcoin počas včerajšieho dňa prekročila významný míľnik. Doteraz sa vyťažilo 16,800,000 mincí. Inými slovami v obehu je už 80% mincí.

Predpoklad, že vyťažené budú všetky mince je niekde okolo roku 2140. Celkovo by malo byť tak vyťažených rovných 21 miliónov mincí. Na druhej strane reálne však bude na trhu o niečo menší počet. Totiž mnoho používateľov a vlastníkov Bitcoinu reálne k nemu nemá prístup, napríklad z dôvodu straty prístupu k elektronickej peňaženke. Napríklad niekoľko týždňov obehol svet príbeh Jamesa Howellsa, ktorý vyhodil HDD s 7500 mincami, ktoré mali v tom čase hodnotu 80 miliónov dolárov.  Takýchto príbehov je pritom viac.

Bitcoin je kryptomena, ktorá masívnu popularitu získala v priebehu roka 2017 kedy z hranice zhruba 1000€ sa vyšplhala do výšky okolo 15,000€. Aktuálne cena jednej mince je okolo 11,000€.

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok: Pexels.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu