Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Bitcoin k včerajšiemu dňu zaznamenal ďalší významný míľnik, ktorý ho ovplyvní do budúcna

Zdroj: Pexels.com

Najznámejšia a zároveň jedna z najrozšírenejších kryptomien Bitcoin počas včerajšieho dňa prekročila významný míľnik. Doteraz sa vyťažilo 16,800,000 mincí. Inými slovami v obehu je už 80% mincí.

Predpoklad, že vyťažené budú všetky mince je niekde okolo roku 2140. Celkovo by malo byť tak vyťažených rovných 21 miliónov mincí. Na druhej strane reálne však bude na trhu o niečo menší počet. Totiž mnoho používateľov a vlastníkov Bitcoinu reálne k nemu nemá prístup, napríklad z dôvodu straty prístupu k elektronickej peňaženke. Napríklad niekoľko týždňov obehol svet príbeh Jamesa Howellsa, ktorý vyhodil HDD s 7500 mincami, ktoré mali v tom čase hodnotu 80 miliónov dolárov.  Takýchto príbehov je pritom viac.

Bitcoin je kryptomena, ktorá masívnu popularitu získala v priebehu roka 2017 kedy z hranice zhruba 1000€ sa vyšplhala do výšky okolo 15,000€. Aktuálne cena jednej mince je okolo 11,000€.

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok: Pexels.com

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu