ANDROIDNovinkyWindows 10 Mobile

Bill Gates opustil Windows Phone platformu. Presedlal na Android

Bill Gates, najbohatší človek na svete, ktorý v podstate stojí za počítačmi ako ich poznáme. Autor viacerých verzií Windowsu pre dektop, ktoré dominujú v celosvetovom meradle ako aj autor operačného systému pre smartfóny Windows Phone, ktorý zažil aj obdobie slávy tak aj pádov.

Gates, v jednom z rozhovorov, ktoré poskytol pre známu show Fox News prezradil, že zamestnanci Microsoftu nepoužívajú Windows Phone ako primárny smartfón, a on nie je žiadnou výnimkou. Pričom dodal, že jeho primárnym smartfónom nie je iOS, ako by mnohí z nás tipovali, ale smartfón s operačným systémom Android. Dodal však, že na ňom používa prevažne software z ich vlastnej dielne, teda kancelársky balíček Office, aplikáciu Team a ďalšie.

Čo sa týka konkrétneho modelu, ktorý si našiel cestu do jeho vrecka, tak ten je momentálne neznámy. Túto informáciu totiž neprezradil.

Aký smartfón podľa vás používa Bill?

Zdroj: Fox News

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu