AplikácieNovinky

Automatizácia úloh vo vašom PC. Vyskúšali sme Ellp aplikáciu. Dostupná je zadarmo

Pripojíte si slúchadla k PC a automaticky sa vám spustí Spotify? Alebo navštevujete váš obľúbený internetový magazín hneď ako zapnete PC? Čo tak zautomatizovať tieto úlohy a ušetriť si niekoľko klikov navyše?

Tak o tomto je aplikácia Ellp, ktorá slúži na automatizáciu úloh, ktoré robíte „automaticky“. Jedná sa o celkom šikovný nástroj, s ktorým dokážete ušetriť nie len čas ale aj minimalizovať nevyhnutné úlohy. Napríklad, hneď ako sme si stiahli túto aplikáciu tak sme si nastavili automatické čistenie koša po tom ako dosiahne určitú kapacitu, resp. v ňom nájdeme súbory staršie ako niekoľko mesiacov.

Zdroj: vlastný

Je to celkom jednoduché, v rámci ponuka aplikácie si vyberiete kartu ktorá vám vyhovuje najviac. Následne ju aktivujete a o ostatné sa postará program sám.

Zdroj: vlastný

Aplikácia tak isto ponúka aj možnosti vytvárania vlastných úloh, resp. úpravu existujúcich/prednastavených zautomatizovaných pokynov.

V rámci ponuky už prednastavených pokynov nájdete viacero kategórií od produktivity, zabezpečenia systému až po sekciu „zábavy“, ktorá obsahuje pokyny typu „keď pripojím slúchadla zapni Spotify“ a podobne.

Zdroj: vlastný

Aplikáciu jednoznačne odporúčame vyskúšať vzhľadom na to, že je dostupná zadarmo. Nájdete ju na tomto odkaze. Nám sa najviac osvedčili pokyny automatického mazania koša, spúšťanie obľúbeného magazínu pri zapnutí počítača, upozornenia týkajúce sa aplikácií ktoré neprimerane spomaľujú PC či upozornenia na zmenu počasia.

Zdroj: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu