NávodyNovinkyWindows 10

Automatické uvoľňovanie úložného miesta vo Windows 10 | NÁVOD

Storage Sense, šikovná funkcia ktorá vám vo vašom PC môže dopomôcť k „čisteniu“ počítača od nepotrebných súborov.

So Storate Sense sme sa mohli prvýkrát stretnúť vo Windows 10 Fall Creators Update aktualizácii, však s príchodom Fall Creators Update aktualizácie sme sa mohli dočkať viacerých zmien. Dnes sme si pre vás preto pripravili návod ako je možné túto funkciu nie len zapnúť, ale hlavne prispôsobiť podľa vašich potrieb.

Automatické mazanie súborov cez Sotrage Sense vo Windows 10

  • Otvorte si Nastavenia vášho PC.
  • Kliknite na položku Systém (resp. System v EN).
  • Choďte do kolónky Pamäť (resp. Storage v EN).
  • Kliknite teraz na možnosť zmenenia nastavení uvoľňovania miesta (viď obrázok nižšie).

    Zdroj: vlastný
  • Následne potom ako vám vyskočí ponuka tak môžete zmeniť jednotlivé hodnoty ako je mazanie dočasných súborov v aplikáciách, zo smetného koša, alebo zo zložky sťahovaných súborov. V rámci ponuky tiež nájdete aj možnosť odstránenia predošlej verzie Windowsu.

    Zdroj: vlastný

Potom ako ste si nastavili vami preferované nastavenia stačí kliknúť na „Clean now“, následne za niekoľko minút Váš PC odstráni nepotrebné súbory automaticky.

Zdroj: vlastný

 

TIP  Trápi Ťa slabý WiFi signál v domácnosti? Tento Xiaomi Mijia repeater môžeš mať za menej ako 8€! PS: ponuka je časovo limitovaná
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu