AppleNovinky

Apple: „Všetky nové aplikácie musia byť prispôsobené aj na Super Retina displej iPhonu X“

Čo prvé si predstavíte, keď niekto spomenie smartfón iPhone X? Väčšina ľudí si ihneď vybaví celkom kontroverzný vrchný panel tejto vlajkovej lode od spoločnosti Apple. Samozrejme, nie je tam len tak pre nič za nič a má svoje využitie. Nachádza sa v ňom predný fotoaparát, kopa snímačov a aj reproduktor. Samotný horný panel ale prináša nemalú kopu problémov, teda hlavne čo sa používateľského rozhrania aplikácií a systému týka. Väčšina aplikácií v obchode AppStore nie je pre Super Retina displej iPhonu X optimalizovaná, a práve preto na tomto smartfóne zväčša vyzerajú naozaj čudne, alebo nefungujú úplne správne. Spoločnosť Apple si ale zrejme povedala, že svojim zákazníkom používajúcim iPhone X musí ponúknuť to isté, čo iným používateľom. Práve preto v dnešnom emaili pre developerov zaviedla akýsi „diktát“ vo vývoji budúcich aplikácií.

Apple v správe pre developerov píše:

„iOS 11 priniesol inovatívne funkcie a prepracovaný obchod App Store stovkám miliónov zákazníkov po celom svete. Vaše aplikácie môžu priniesť inteligentnejšie, jednotnejšie a ponorujúce skúsenosti s Core ML, ARKit, API nových fotoaparátov, nové domény SiriKit, integráciu s Apple Music, drag and drop pre iPad a ďalšie.

Od apríla 2018 musia byť všetky nové aplikácie pre systém iOS odoslané do App Store postavené pomocou súpravy iOS 11 SDK, ktorá je súčasťou Xcode 9 alebo novšej verzie. Všetky nové aplikácie pre iPhone, vrátane univerzálnych aplikácií, musia podporovať zobrazenie Super Retina na zariadení iPhone X.“

Developerov čaká hneď niekoľko nástrah

Spoločnosť v správe neobjasnila, ako sa majú s problémovým Super Retina displejom developeri vysporiadať. Možností je naozaj veľa. Aplikácie sa dajú prispôsobiť podľa pomeru strán, rozlíšenia, podľa špeciálneho vrchného výrezu, no iPhone X má viacero špecialitiek, oproti jeho slabším bratom. Jednou z nich sú zaoblené rohy alebo špeciálny Home slider, ktorý je stále na spodnej strane zariadenia. Väčšina používateľov si myslí, že najväčším problémom je práve nevkusný vrchný výrez, ktorý musí developerom naozaj prekážať. Paradoxne tomu tak vôbec nie je a najväčšie problémy spôsobuje práve spomínaný spodný slider a zaoblené rohy, ktoré vo väčšine hier spôsobujú nepríjemné problémy.

Takýto krok sa od spoločnosti Apple dal naozaj čakať. Zatiaľ ale ešte nie je známe, či budú ku tomuto kroku nútení aj developeri už existujúcich aplikácií. Za zmienku určite stojí aj to, že pokiaľ developeri budúcich aplikácií nesplnia vyššie uvedené podmienky, hrozí im odstránenie danej aplikácie z obchodu AppStore.

Zdroj: arstechnica.com, úvodný obrázok (Youtube)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu