AppleNovinky

Apple sa prerátal. Produkcia iPhone X telefón klesla na polovicu, tvrdia analytici

Spoločnosť Apple nemá veľa dôvodov na oslavu, minimálne podľa analytikov, ktorí tvrdia, že produkcia iPhone X telefónov klesla na polovicu. Predajom sa totiž nedarí.
Apple plánoval pôvodne predať v prvom kvartáli 40 miliónov zariadení iPhone X. Aktuálne však zredukoval tento cieľ na polovicu.

„Apple znižuje svoj výrobný cieľ pre iPhone X v trojmesačnom období od januára z počtu viac ako 40 miliónov kusov, ktoré sa plánovali  v čase jeho vydania v novembri.
Americký technologický gigant oznámil dodávateľom, že sa rozhodol znížiť cieľ na obdobie približne na 20 miliónov kusov vzhľadom na pomalšie tržby v sezóne dovoleniek na kľúčových trhoch, ako sú Európa, USA a China.“, píše sa v reporte Nikkei.

V reporte sa ďalej píše, že toto oznámenie bude mať domino efekt na dodávateľov jednotlivých komponentov pre tento konkrétny model.

Zdroj: nikkei.com, uvodnz obrázok: vlastný

TIP  Výsmech zákazníkom? Apple ku novým iPhonom nepribaľuje redukciu na AUX a ani rýchlo nabíjačku
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu