Apple

Apple sa onedlho konečne pripojí ku zvyšku sveta. iPhony v roku 2019 prídu s USB Type-C konektorom

Spoločnosť Apple sa už od svojich začiatkov vyznačovala svojim odstupom od zvyšku sveta. Niekoľko rokov udávala technologické trendy a často prichádzala s riešeniami, ktoré v očiach ostatných nedávali žiadny zmysel. Jednou z takýchto špecialít, sú aj úplne iné konektory Apple zariadení, ktoré sa od zvyšku sveta výrazne odlišujú. Momentálne používanému Lightningu môže čoskoro odzvoniť. Apple sa už aj v prípade iPhonov naklonil na stranu používaného USB Type-C konektoru a iPhony ním vybaví už v roku 2019.

Lepšie teraz ako nikdy

Pre fanúšikov Androidu môže byť táto „novinka“ posmešná, no pre fanúšikov Applu sú tieto správy čiastočnou spásou. Lightning káble od Applu sú zväčša nekvalitné a sú význačné svojou krátkou živostnosťou a zároveň sú oproti USB Type-C výrazne pomalšie. Práve tento aspekt bude pre budúcich majiteľov iPhonov kľúčový. USB Type-C konektor výrazne zvýši prenosovú rýchlosť dát pomocou kábla medzi ostatnými zariadeniami. USB Type-C sa pýši prenosovou rýchlosťou až 10Gb/s, pričom zastaraný Lightning iba necelých 480Mbps, čím je na úrovni starého USB 2.0. USB Type-C možno prinesie aj vylepšenie technológie rýchleho nabíjania na iPhonoch, pretože dokáže zvládnuť až 100 W napájanie. Avšak najväčšou výhodou bude zrejme používanie štandardizovaného káblu, vďaka čomu budete môcť použiť nabíjačku od ktoréhokoľvek smartfónu s Androidom.

Apple chcel USB Type-C implementovať už tento rok, no návrh prišiel neskoro

Podľa dostupných zdrojov, zvažovala spoločnosť Apple implementovanie nového konektora už na tohtoročných iPhonoch, ktoré nám predstaví v septembri Bohužiaľ, v čase podania tohto návrh už bolo príliš neskoro. Nové iPhony boli už v procese vývoja a na USB Type-C by jednoducho nenašli dostatočný priestor a na jeho implementáciu nemali dostatok času.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (YouTube)

Tagy
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu