Apple

Apple priznáva slabé predaje iPhonov. Dodávateľov súčiastok požiadal, aby znížili výrobu až o 20 %

Zdá sa, že v poslednom období spoločnosti Apple riadne tečie do topánok. O tom nasvedčuje aj najnovšia správa, ktorá uvádza, že americká spoločnosť bola nútená znížiť výrobu iPhonov až o 20 percent. Apple tak s týmto radikálnym krokom prichádza po tom, ako sa nepodarilo splniť ešte minuloročné očakávania.

Spoločnosť Apple po predstavení nového iPhonu X dúfala, že sa jej podarí predať za mesiac október až december vyše 100 miliónov kusov iPhonov, ale realita bola iná a jablčná spoločnosť predala len 80 miliónov kusov. Menšie predaje tak určite priniesli svoju daň a jablčná spoločnosť je od tej chvíle nútená oveľa viac prepočítavať. Podľa dostupných informácií, Apple teraz požiadal svojich dávateľov komponentov, aby znížili produkciu až o 20 percent.

Predaje iPhonov nie sú také dobré, ako spoločnosť Apple očakávala

Apple má aktuálne veľmi ťažké obdobie. Ohúrenie vďaka modelu iPhone X sa pomaly vytratilo, keďže od predstavenia tohto špičkového smartfónu ubehlo už niekoľko mesiacov a od tej chvíle sa na trh dostalo veľké množstvo konkurenčných špičkových smartfónov. Jablčná spoločnosť si samotný problém uvedomuje, ako aj to, že jej aktuálne na krk dýcha čínska spoločnosť Huawei, ktorá nestále predáva viac a viac svojich modelov.

Jablčná spoločnosť by mala v tomto roku predstaviť až tri nové iPhony. Všetky tri by pritom mali byť predstavené už v septembri. Na trh by mali prísť dva iPhony s OLED displejom a jeden cenovo dostupnejší iPhone s LCD obrazovkou. Taktiež tu máme ešte stále možnosť, že Apple v tomto roku predstaví aj cenovo najdostupnejší iPhone SE 2, ktorý môže ponúknuť opäť skvelý pomer ceny a výkonu. Do tej doby, musí byť jablčná spoločnosť opatrná a pravdepodobne bude intenzívnejšie sledovať dopyt po svojich iPhonoch, ako aj to, aby Applu v sklade neležalo niekoľko miliónov súčiastok pre časom zastaralé iPhony.

TIP  Apple hovorí, že ich vybrané produkty budú pravdepodobne opäť o niečo drahšie

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: YouTube

Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu