Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Apple prinesie vlastný headset na virtuálnu realitu až v roku 2021. Vieme, prečo!

Zdroj: TheVerge.com

Ešte v lete minulý rok spoločnosť Loup Ventures povedala, že Apple príde s vlastným headsetom pre virtuálnu realitu už v roku 2020. Teraz sa ale zdá, že sa všetko zmení. Jablčná spoločnosť by mala predstaviť svoj prvý headset až o rok neskôr.

Gene Munster, jeden z členov spoločnosti Loup Ventures, sa zúčastnil veľmi zaujímavého stretnutia s odborníkmi na AR, po ktorom získal presvedčenie, že prvý headset od Apple príde o jeden rok neskôr. K tomuto tvrdeniu navyše prispieva aj názor generálneho riaditeľa Applu, Tima Cooka, ktorý povedal, že technológia pre takýto headset ešte nie je zrelá.

Virtuálna realita od Apple má byť skutočne revolučná!

Munster je presvedčený, že sa prvý headset na virtuálnu realitu od Apple môže objaviť až v decembri 2021. Apple ešte údajne potrebuje čas na vyzretie samotnej technológie, aby mohol byť jeho headset špičkou na trhu. Dokonca niektoré úniky naznačujú, že by sa z nového headsetu mohol stáť predajný hit a jeho predaje by mohli byť ďaleko vyššie od predajov iPhonov.

Headsety pre virtuálnu realitu sú dnes veľmi zaujímavým produktom. Táto technológia je však ešte dnes limitujúca a dá sa povedať, že výrobcovia každým novým produktom na nás experimentujú a snažia sa zistiť odozvu. Je jasné, že sa Apple bude snažiť od aktuálnych produktov viac odlíšiť a kto vie, možno sa dokonca dočkáme okuliarov podobných Google Glass, ktoré by dokonca obsahovali zabudovanú batériu.

TIP  Samsung Galaxy Note 9 vo výkonnostnom teste neohúril, predbehol ho aj iPhone X. Na druhej strane exceloval v prípade testov displeja

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: theverge.com

Komentáre sú vypnuté

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu