Apple

Apple prinesie vlastný headset na virtuálnu realitu až v roku 2021. Vieme, prečo!

Ešte v lete minulý rok spoločnosť Loup Ventures povedala, že Apple príde s vlastným headsetom pre virtuálnu realitu už v roku 2020. Teraz sa ale zdá, že sa všetko zmení. Jablčná spoločnosť by mala predstaviť svoj prvý headset až o rok neskôr.

Gene Munster, jeden z členov spoločnosti Loup Ventures, sa zúčastnil veľmi zaujímavého stretnutia s odborníkmi na AR, po ktorom získal presvedčenie, že prvý headset od Apple príde o jeden rok neskôr. K tomuto tvrdeniu navyše prispieva aj názor generálneho riaditeľa Applu, Tima Cooka, ktorý povedal, že technológia pre takýto headset ešte nie je zrelá.

Virtuálna realita od Apple má byť skutočne revolučná!

Munster je presvedčený, že sa prvý headset na virtuálnu realitu od Apple môže objaviť až v decembri 2021. Apple ešte údajne potrebuje čas na vyzretie samotnej technológie, aby mohol byť jeho headset špičkou na trhu. Dokonca niektoré úniky naznačujú, že by sa z nového headsetu mohol stáť predajný hit a jeho predaje by mohli byť ďaleko vyššie od predajov iPhonov.

Headsety pre virtuálnu realitu sú dnes veľmi zaujímavým produktom. Táto technológia je však ešte dnes limitujúca a dá sa povedať, že výrobcovia každým novým produktom na nás experimentujú a snažia sa zistiť odozvu. Je jasné, že sa Apple bude snažiť od aktuálnych produktov viac odlíšiť a kto vie, možno sa dokonca dočkáme okuliarov podobných Google Glass, ktoré by dokonca obsahovali zabudovanú batériu.

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: theverge.com

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu