NovinkyWindows 10Windows aplikácie

Do aplikácie OneNote pre Windows 10 sa konečne dostáva funkcia Ink to Text | APLIKÁCIE

Microsoft včera priniesol ďalšiu aktualizáciu pre aplikáciu OneNote na zariadeniach s operačným systémom Windows 10. Aplikácie je zatiaľ dostupná iba pre malú skupinku Insiderov, ktorí sú zahrnutí do okruhu Skip Ahead. To znamená, že aktualizácia nabitá novými funkciami sa Insiderom vo Fast Ringu dostane do rúk až o niekoľko dní/týždňov.

Ako už bolo vyššie spomenuté, aktualizácia obsahuje množstvo nových funkcií a vylepšení. Najpodstatnejšou funkciou, ktorá je spomínaná aj v názve článku, je funkcia Ink to Text (Atrament do Textu). Ide o funkciu, vďaka ktorej dokážete rýchlo a jednoducho skonvertovať ručne napísané poznámky do klasického textu. Text, ktorý chcete skonvertovať stačí označiť a následne stlačiť jedno jediné tlačidlo. Aktualizácia taktiež prináša nové efekty a farby atramentu pri písaní rukou alebo kreslení. V aplikácii bolo taktiež vylepšené tlačidlo “Späť”, ktoré navigáciu v aplikácií ešte viac uľahčuje.

Toto je kompletný zoznam zmien v aplikácii OneNote:

  • Konvertujte ručne napísané poznámky do textu: Rýchlo a jednoducho rukou napíšte poznámky a veci čo si potrebujete zapísať a neskôr ich môžete bez problémov skonvertovať do klasického textu. Funkcia Ink to Text ponechá veľkosť textu, farbu atramentu, vyznačený text a efekty textu. V záložke Kresliť vyberte možnosť “Nepravidelný výber” a označte text, ktorý chcete skonvertovať. Následne stačí kliknúť na tlačidlo Ink to Text.

    Zdroj: mspoweruser.com
  • Viac efektov atramentu: Vyberte pero zo záložky Kresliť a vyskúšajte nové efekty láva, oceán, bronzová, alebo ružové zlato.
  • Ďalšie funkcie v grafoch: Pokiaľ chcete vytvoriť graf ku vašej funkcií, aplikácia OneNote automaticky vypočíta jej kľúčové vlastnosti – minimá, maximá alebo pretnutie osí.
  • Znovu navštívte naposledy otvorené stránky: Využite vylepšené funkcie Späť a Dopredu, vďaka ktorým je navigácia medzi Vašimi poznámkami ešte jednoduchšia.
  • Vytvorte link ku špecifickému odseku: Odteraz môžete priateľom posielať iba niektoré časti Vašich poznámok. Najnovšie môžete ku každému paragrafu priradiť špecifický link, ktorý následne môžete zdieľať s kamarátmi.

Pokiaľ ste Insiderom v okruhu Skip Ahead, najnovšiu aktualizáciu si môžete stiahnuť priamo z obchodu Windows Store.

Zdroj: mspoweruser.com

OneNote
OneNote
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free
TIP  Nové fotografie zariadenia Xiaomi Mi 8 Youth odhaľujú niektoré špecifikácie smartfónu
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu