AplikácieNovinkyWindows 10

Aplikácia pre vytváranie nákresov a poznámok od Microsoftu je konečne dostupná v obchode Microsoft Store

V obchode Microsoft Store sa pred 4 dňami objavila nová aplikácia na vytváranie poznámok a nákresov s názvom Microsoft Whiteboard. Aplikácia po niekoľkých hodinách z obchodu zmizla a noví používatelia si aplikáciu nedokázali stiahnuť. Včera sa ale aplikácia opäť objavila v obchode a preto sme neváhali a vyskúšali sme ju čo najskôr.

Stvorená pre rýchle a intuitívne vytváranie prehľadných poznámok

Zdroj: vlastný

Aplikácia Microsoft Whiteboard je momentálne iba v Preview verzií, čiže od nej nemôžme čakať zázraky a občas sa stretnete s malým zaseknutím. V aplikácií sa ale dokáže človek naozaj vyhrať, pretože je môže pracovať s viacerými perami, centrofixkami, zvýrazňovačmi alebo gumou. Do nákresu môžete vložiť hocijaký obrázok alebo nalepovací štítok, do ktorého dokážete bezproblémovo písať a vkladať doň emotikonov. Pri približovaní nákresu si určite všimnete nenápadnú štvorčekovú sieť, ktorá je v prípade menších nákresov určite využiteľná. V Microsofte technikom zrejme najviac záleží na precíznosti, čoho výsledkom je virtuálne pravítko, ktoré je ale naozaj prepracované. S pravítkom môžete pohybovať ako len uznáte za vhodné a uhol meníte koliečkom na myši. Na koniec treba spomenúť jednu z najlepších funkcií a tou je práve možnosť zdieľania s Vašimi priateľmi, ktorí do poznámok môžu vkladať ich nákresy a pripomienky.

Viaceré podstatné funkcie stále chýbajú

Samozrejme, od tejto aplikácie určite neočakávajte možnosť tony nastavení, napríklad ako v aplikácii OneNote. Na prvý pohľad je jasne vidno, akým smerom sa chce Microsoft uberať. Aplikácia Microsoft Whiteboard má slúžiť na naozaj rýchle vytváranie poznámok a nákresov, ktoré môžete rýchlo a jednoducho zaslať Vašim priateľom. Samozrejme, v aplikácií by sme ocenili ďalšie funkcie, napríklad možnosť zvolenia si hrúbky pera alebo jeho farbu, no na viac prepracované funkcie si zrejme budeme musieť ešte chvíľu počkať. Aplikáciu si môžete stiahnuť pomocou tlačidlo nižšie.

Microsoft Whiteboard
Microsoft Whiteboard
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free

Zdroj: onmsft.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu