AplikácieNovinky

Aplikácia OneNote pre Windows 10 dostáva kopu nových funkcií | APLIKÁCIE

Aplikácia OneNote pre Windows 10 dostala v posledných týždňoch zopár aktualizácií, ktoré boli nabité novými funkciami. Microsoft dnes dáva do obehu ďalšiu aktualizáciu pre OneNote. Opäť nás nesklamal a do aplikácie sa dostáva veľké množstvo nových a zaujímavých funkcií. Nové funkcie majú používateľom ešte viac uľahčiť prácu s poznámkami.

Aktualizácia prináša novú funkciu s názvom Text to Math. Už ako napovedá jej názov, umožňuje konvertovať vaše napísané rovnice priamo na matematickú rovnicu. Rovnice môžu byť následne vyriešené alebo môžu automaticky vytvoriť graf alebo doň zapisovať údaje.

Zdroj: microsoft.com

Ďalšou novou funkciou je Smart Lookup (inteligentné vyhľadávanie). Táto funkcia umožňuje používateľom získať veľké množstvo informácií o vybranom slove alebo fráze. Stačí jednoducho pravým tlačidlom myši kliknúť na slovo a stlačiť možnosť Smart Lookup. Aplikácia následne vyhľadá a zobrazí informácie o danom slove, buď nájdené na Wikipedii alebo z výkladových slovníkov.

Zdroj: microsoft.com

Microsoft taktiež ponúka možnosť vkladať obrázky z web stránok priamo do vašich poznámok. Taktiež už konečne môžete vytvárať tabuľky s hocijakými rozmermi a tvarmi. Poslednou aktualizovanou funkciou je zvýrazňovanie. V ponuke už nieje klasická žltá ale široké farebné spektrum.

Zdroj: microsoft.com

Zdroj: mspoweruser.com

OneNote
OneNote
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free
Tagy

Pridaj komentár

Close
Close