NovinkyWindows aplikácie

Aplikácia Mapy pre Windows 10 a Windows 10 Mobile obdržala väčšiu aktualizáciu

Microsoft včera do obehu vypustil aktualizáciu aplikácie Mapy. Tá do aplikácie vnáša zopár nových funkcií a zmien. Vďaka najnovšej aktualizácií sa zvýšilo číslo verzie na 5.1708.2511.0. Aktualizácia je dostupná pre všetkých klasických používateľov, takže nie Insiderov.

Zdroj: vlastný

Zmeny aj v slovenských mapách? Nie, tie si necháme nakoniec…

Po aktualizovaní sa do aplikácie dostala jedna zásadná novinka, ktorá sa už dávnejšie objavila v Insider buildoch. Jedná sa o časy odchodov a príchodov vozidiel verejnej dopravy na zastávkach. Na zastávku zobrazenú na mape stačí jednoducho kliknúť a časy odchodov/príchodov a názov zastávky by sa mali zobraziť v menšom okne. Keďže Slovensko nieje pre Microsoft prioritou, túto funkciu budete v Mapách hľadať márne. Už samotná navigácia prostredníctvom MHD v aplikácii Mapy je dosť čudne naprogramovaná. Skúste si jednoducho zvoliť ktorýkoľvek bod na mape Bratislavy a nechajte sa navigovať niekde na druhú stranu Bratislavy. Nezabudnite zvoliť dopravu prostredníctvom verejnej dopravy. Nás aplikácia navigovala tak, že by sme na najbližšiu zastávku museli ísť 38 minút peši… Po vyskúšaní tejto funkcie v New Yorku sme boli iba uistení v tom, že na nás proste v Microsofte kašlú. To, ako to teda vyzerá v prípade zastávky v New Yorku, si môžete pozrieť v obrázku nižšie.

Zdroj: vlastný

Ostatné vylepšenia

Okrem časov odchodov a príchodov na zastávky verejnej dopravy sa do aplikácie dostalo aj zopár nových Fluent Design prvkov, ktoré ale tak ľahko nepostrehnete. Mapy taktiež obdržali menšie vylepšenia týkajúce sa niektorých funkcií a celkového výkonu. Samozrejmosťou je odstránenie množstva väčších aj menších chýb z aplikácie.

TIP  Nové fotografie zariadenia Xiaomi Mi 8 Youth odhaľujú niektoré špecifikácie smartfónu

Najnovšia aktualizácia je už teraz dostupná v obchode Microsoft Store. Určená je pre desktopy ako aj Windows 10 Mobile. Aktualizáciu aplikácie Mapy si môžete stiahnuť aj prostredníctvom tlačidla nižšie.

Windows Maps
Windows Maps
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free

Zdroj: vlastný

Tagy
Ukáž viac

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu