AplikácieNovinkyWindows 10

Aplikácia Fotografie prejde viacerými zmenami, dočkáme sa aj aplikácie pre rýchle kopírovanie fotografií z Android a iOS smartfónov

Microsoft pomaly ale isto pripravuje ďalšiu veľkú aktualizáciu aplikácie Fotografie. Priniesť má množstvo nových funkcií a vylepšení, na ktoré sa netešíme určite len my v redakcii.

Verzia 2017.39101.15230.0 pre operačný systém Windows 10 prinesie viaceré funkcie medzi bežných používateľov, no na svoje si prídu aj predplatitelia služby Office 365. Viaceré nové funkcie zatiaľ nie sú verejné, keďže Microsoft začína s novým A/B testovacím programom, vďaka ktorému sa dokážu aj bežní používatelia dostať ku aktualizáciám aplikácie Fotografie skôr, ako samotní Insideri v okruhu Fast Ring alebo Skip Ahead. Väčšina funkcií je tým pádom dostupná iba pre používateľov zahrnutých v testovaní, takéto funkcie budeme zatiaľ označovať za funkcie „Skryté“.

Viditeľné zmeny v aplikácii Fotografie

  • Prémiový obsah dostupný iba pre používateľov so zaplateným predplatným služby Office 365. Do špeciálneho obsahu spadajú nové Témy, Hudba a Špeciálne efekty.
  • Vylepšenia vo funkcii Story Remix.
  • Možnosť prepnúť aplikáciu do A/B testovacieho programu.

Zatiaľ „skryté“ funkcie v aplikácii Fotografie

  • Sekcia obľúbených fotografií: Funkcia známa z operačného systému Windows 10 Mobile. Používatelia budú môcť rýchlo a jednoducho pridať fotografiu medzi obľúbené stlačením srdiečka nad fotografiou alebo stlačením tlačidla F na klávesnici.
  • Nálepky a Texty pre Microsoft Príbehy v aplikácií Fotografie: Ako súčasť Story Special Effect Collection (po slovensky vystupujúca pod menom Výtvory). Používatelia si budú môcť vybrať a pridať zaujímavé nálepky a texty do ich Výtvorov. Medzi nálepkami sa nachádzajú niektoré vtipné veci, napríklad ako milé figúrky, slnečné okuliare, kúzelnícke čiapky, dinosaury a iné. Texty vo Výtvoroch bude možné úplne prispôsobiť (veľkosť, font, farba písma, priehľadnosť).
  • Aplikácia Companion pre Android a iOS: Aplikácia Companion pre Android a iOS príde už čoskoro. Vďaka tejto aktualizácií budú môcť používatelia rýchlo a jednoducho prenášať fotografie a videá z ich smartfónu do počítača s operačným  systémom Windows 10.

V poslednej dobe to vyzerá tak, že chce Microsoft akosi oživiť niektoré UWP aplikácie a v prípade aplikácie Fotografie sa mu to aj naozaj darí. Aplikácia Fotografie v posledných mesiacoch prešla veľkou zmenou dizajnu (Fluent Design) a obdržala množstvo nových a využiteľných funkcií.

Microsoft Photos
Microsoft Photos
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free+

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu