AppleNovinky

Aplikácia Calendar 2 pre Mac ťaží kryptomeny na pozadí. Spoločnosť Apple v tom ale nevidí žiadny problém

Nepovolené ťaženie kryptomien v aplikáciách je v obchode Google Play takmer bežnou záležitosťou. Spoločnosť Google tvrdo bojuje proti nepovolenému obohacovaniu, no na niektorých výmyselníkov je prikrátka. Podobné problémy sa ale začínajú objavovať aj na iných platformách. Jedna z najobľúbenejších aplikácii pre Mac, Calendar 2, si taktiež ťaží kryptomeny na pozadí, no spoločnosť Apple v tom nevidí žiadny problém.

Prípad aplikácie Calendar 2 je špecifický

V prípade aplikácie Calendar 2, sa jedná o naozaj špecifické ťaženie kryptomien. V aplikácií sa priamo nachádza softvér na ťaženie kryptomeny Monero, no vývojári túto skutočnosť oznamujú svojim používateľom už po prvotnom zapnutí aplikácie. Hneď na začiatku sa takisto každý stretne aj so správou, či chce ťaženie kryptomien povoliť alebo nie. Aplikácia Calendar 2 ponúka hneď niekoľko prémiových funkcií, ktoré si môžu používatelia odomknúť za poplatok. Keďže ale vývojári implementovali priamo ťaženie kryptomien, ponúkajú aj inú voľbu, ako si zaplatiť prémiové funkcie. Akonáhle používatelia povolia ťaženie kryptomien, dostanú prístup ku všetkým prémiovým funkciám, ktoré táto prepracovaná appka ponúka. Vývojári svojich zákazníkov informovali, v čom je teda problém?

V aplikácii sa objavili dve závažné chyby

Problém nastal len pred niekoľkými dňami. V implementovanom kryptomineri sa objavili 2 celkom podstatné chyby, ktoré majú za následok nesprávne využívanie procesoru na zariadení. Vývojári pôvodne implementovali miner, ktorý využíval výkon zariadenia iba na úrovni 10-20%, no v posledných dňoch sa na internete objavili prípady, kedy používateľom išli zariadenia na 100% a báli sa, že to ich zariadenia proste nezvládnu. Ďalším problémom je aj to, že sa miner v niektorých prípadoch spustil aj vtedy, keď ho daný používateľ nepovolil.

Vývojári aplikácie už oznámili, že pracujú na odstránení týchto chýb a taktiež zvažujú aj odstránenie celého kryptominera. Problém sa vývojárom ale nepodarilo odstrániť a spoločnosť Apple túto aplikáciu medzičasom stiahla z obchodu AppStore. Momentálne nevieme povedať, či sa aplikácia opätovne dostane do obchodu.

Zdroj. arstechnica.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu