NovinkyWindows 10

„Anjelský oheň“ je údajne software podstrčený od CIA, ktorý nájdeme vo Windowse. Alebo HOAX, ktorý sa šíri internetom?

Máte doma zariadenie s Windowsom? Asi áno, tak ako každá domácnosť na Slovensku či v inej krajine (okrem tých rozvojových teda).

Zahraničný server RT.com prišiel so zaujímavými informáciami pričom sa údajne odvoláva na servery WikiLeaks, ktoré odhaľujú údajne nekalú činnosť CIA v podobe implementovaného softwaru „Anjelský oheň“, ktorý údajne vytvára tajné knihovne. Či sa jedná len o ďalší hoax necháme na vás, ale my máme v tom jasno.

Server RT.com píše, že tento software („AngelFire“) obsahuje päť prvkov. Údajne sa  skladá z – „Solartime“, „Wolfcreek“, „Keystone“, „Bad fucking“ (BadMFS) a „Windows Transient Filesystem „(Windows Transitory File System).

Na stránkach RT.com sa Ďalej môžete dočítať, že tento software  upravuje sekcie bootovacích sektorov zariadení s Windows XP a Windows 7. Dokáže pritom vytvárať rôzne knihovne, napríklad s ovládačmi, či s podstrčeným softwarom, ktorý dokáže „Anjelský oheň“ aktivovať.

Server RT.com ďalej píše, že  CIA tento software využíva následne na hackovanie zariadení. CIA údajne tieto informácie nepopiera, ale ani nevyvracia.

PS: ako už po prečítaní článku tušíte, na 99% sa jedná o ďalšie HOAX informácie, ktoré majú u používateľov vyvolať negatívne emócie. V každom prípade, podľa nás sa jedná o správy, ktoré nie sú založené na pravde. Posúdenie však necháme na vás.

Zdroj: wikileaks.com, RT.com, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu