NovinkyWindows 10 Mobile

Andromeda bude novým operačným systémom pre smartfóny. Na svedomí ho bude mať Microsoft

Mobilná stratégia Microsoftu je pre mnohých veľkou neznámou. Od Windows Phone 7, kedy Microsoft dominoval na trhu so smartfónmi prešlo už veľa času. Neskôr, Windows Phone 8.1 ešte nejak sa držal v boji o popredné priečky, ale s príchodom Windows 10 Mobile to išlo dolu vodou, a to hlavne z dôvodu nedoladeného systému, ktorý sa dostal predčasne na trh a jeho obmedzenej dostupnosti pre smartfóny. Nehovoriac o tom, že problémom bol aj nedostatok smartfónov na trhu.

Microsoft to však podľa všetkého s mobilnou platformou nechce zabaliť. Už dávnejšie sa hovorilo o projekte Andromeda, avšak dlho potom bolo veľké ticho. Teda až doteraz. Najnovšie informácie hovoria o tom, že projekt Andromeda bude postavený na modulárnosti. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako šialený nápad, ale pri pohľade hlbšie treba úprimne povedať, že ak sa to Microsoftu podarí implementovať do praxe, tak tento koncept bude jednoducho revolučný.

Projekt Andromeda totiž pokryje celú škálu mobilných zariadení, od smartfónov cez tablety až po múdre hodinky či iné zariadenia. Andromeda OS bude totiž operačný systém, z ktorého pre jednotlivé typy zariadení budete odkusovať jeho „časti“, ktoré sa vám hodia. Inými slovami budete vyskladávať moduly pre jednotlivé typy zariadení. Výsledkom teda bude, že napríklad na chytrých hodinkách nájdete XY funkcií, ktoré napríklad môžu chýbať na smartfóne a naopak.

TIP  Xiaomi Mi 8 Youth je oficiálne predstavený! Toto by mal byť nový kráľ strednej triedy

Čo hovoríte na koncept operačného systému, z ktorého budete môcť vyberať jednotlivé funkcionality pre vybrané zariadenia?

Zdroj: WindowsLatest.com

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Komentáre

  1. Nebol by som si isty ci sa pusti, oficialne info o tom nikde, su to skor spekulaice, po tom ako “niekoho osobna pomsta” rozbila “mobile segment”, je ich navrat na tento trh de facto nemozny. Ani skalni fanusikovia Lumie sa uz zrejme nedaju nalakat. “MS App store” ani poriadne nerozbehli a uz sa zacal stensovat a postupne mizli pre mladez dolezite appky.

  2. To sa tiká asi hlavne vyrobcov zariadení že si budú môcť vyberať. Pre konzumenta to asi nebude

  3. No, tak to se těším. Konečně se do toho Microsoft pusti. Doufám že bude na podobný spusob jako Windows.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu