Novinky

Androidu rastie, Windows Phonu klesá

Dnes si predstavíme dve správy, ktoré vyšli z spoločnosti Net Applications a Strategy Analytics, ktoré hovoria o používaní operačných systémov a samotných podieloch na trhoch.

Najnovšia správa z dielne Net Appliccations poukazuje na to, že najrozšírenejším operačným systémom je vo svete je Android, čo sa nedá pokladať za niečo „nové“. Avšak zvláštnosťou tejto správy je, že pri pohľade na štatistiky Windows Phone je až 5. najpoužívanejším systémom na svete! Prvým je Android, ktorý predbehol IOS, nasledujú klasické „hlúpe“ telefóny s systémom Java, potom symbian od Nokie a až 5. je Windows Phone od Microsoftu.

android-ios-vyuzivanost

Podľa prieskumu Strategy Analytics sa za posledný polrok predalo viac ako 300 miliónov smartphonov, pričom prvú priečku obsadil opäť Android, ktorý mal neuveriteľný náskok pre IOSom viac ako 70%, tretím najpredávanejším zariadením boli telefóny s Windows Phone, nasledujú zariadenia s operačným systémom od Blackberry a ostatné telefóny.

Android 80,2 % – 84,6 %
Apple iOS 13,4 % – 11,9 %
Microsoft 3,8 % – 2,7 %
Blackberry 2,4 % – 0,6 %
Ostatné zariadenia.

Čakali ste iné výsledky, alebo dal sa predpovedať takýto vývoj? Prečo si myslíte, že celosvetový podiel Windows Phonu klesá?

Zdroj: technobuffalo.com

TIP  Jeden z najočakávanejších smartfónov toho roka OnePlus 6T dostane do vienka funkciu, ktorú mu budú závidieť viaceré súčasné vlajkové lode
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu