Novinky

Americkej polícii prekáža navigácia Waze

Americkej polícii prekáža navigácia Waze, informoval o tom spravodajský web Associated Press. Waze je známa navigácia, ktorá má viacero funkcionalít, jednou z nich je aj nahlasovanie policajných hliadok. Čo je práve kameň úrazu. Národná asociácia Šerifov obviňuje Waze z útoku na policajnú hliadku z decembra minulého roku, kedy páchateľ zastrelil dvoch policajtov v americkom meste New York. Totiž na Instagrame páchateľa našli screenshot-y polohy policajnej hliadky z navigácie Waze krátko pred spomínaným incidentom. Preto podozrievajú aplikáciu, že mala „prsty“ v tomto incidente.
Národná asociácia Šerifov následne spustila kampaň namierenú proti navigácii Waze, avšak veľká skupina polície s k nej formálne nepridala.

Police Tracking APP

Na margo antikampane sa vyjadrilo k danej problematike viacero strán napríklad Nuala O’Connor riaditeľ Centra pre Demokraciu a Technológie, hovorí, že „Waze reprezentuje zdieľanie informácií od osoby k osobe“ a ďalej dodáva „je to právo chránené Ústavou“, či Julie Mossler z Google povedal „Väčšina používateľov Wazu jazdí opatrnejšie keď vidia na okolí políciu“.

Aký je Váš názor? Môže Waze dopomáhať k trestnej činnosti?

TIP  Trápi Ťa slabý WiFi signál v domácnosti? Tento Xiaomi Mijia repeater môžeš mať za menej ako 8€! PS: ponuka je časovo limitovaná
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu