NovinkyTECH

AMD Ryzen Mobile je nový procesor, ktorý Intel Core i7-8550U takmer vo všetkých smeroch prekonáva

Spoločnosť AMD predstavila nový typ procesora Ryzen Mobile, ktorý bude bojovať o priazeň fanúšikov v notebookoch.

Ryzen Mobile procesor bude nabitý poriadnou výbavou

Ryzen Mobile disponuje integrovanými grafickými jadrami Vega. Výrobca tento procesor tituluje ešte prívlastkom najvýkonnejších procesor v kategórii úsporných CPU s TDP 15W.

V spojitosti s Ryzen Mobile sa budete stretávať s označením Raven Ridge procesor, ktoré sú postavené na architektúre Zen s podporou až 8 výpočtových vlákien vďaka SMT technológii. Lacnejším modelom bude Ryzen 5 2500U, ktorému bude robiť na trhu spoločnosť Ryzen 7 2700U. Ryzen 2500U ponúkne grafický Čip Vega 8 s až ôsmimi výpočtovými jednotkami na frekvencii až do 1100MHz. Ryzen 7 2700U ponúka čip VEGA 10 s desiatimi výpočtovými jednotkami. Maximálna frekvencia v tomto prípade je až 2400MHz. Oba procesory disponujú pamäťou typu DDR4.

Zdroj: AMD

V porovnaní s konkurenciou v podobe procesora Intel Core i7-8550U si procesor vedie výrazne lepšie. Treba však brať do úvahy, že tieto dáta poskytla samotná spoločnosť AMD.

Zdroj: AMD

Zdroj: tlačová správa AMD

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu