NovinkyTECH

AMD predstavilo procesor s 16 jadrami a 32 vláknami. Bude konkurovať tým najlepším

Vojna medzi výrobcami procesorov aj naďalej pokračuje. Najnovším prírastkom v boji o prvenstvo je procesor od spoločnosti AMD, ktorý vytvára nové základy pre platformu Ryzen Threadripper.

Jim Anderson, hlava oddelenia zaoberajúceho sa výpočtovou technikou a grafikou v AMD poskytol niekoľko informácií ohľadne nových procesorov, z čoho sme pre vás vybrali tie najhorúcejšie špecifikácie.

Ryzen Threadripper príde s 16 jadrami a s 32 vláknami. AMD zároveň predstavilo pre tieto procesory novú platformu X399. Spoločnosť ďalej tieto procesory chváli štvorkanálovými DDR4 RAM pamäťami s ôsmimi pamäťovými modulmi. Bonusom je, že AMD neobmedzuje používateľov o pamäť ako to spravil Intel. Ten pri niektorých procesoroch Skylake-X obmedzil PCIe konektivitu.

Na konferencii kde bol predstavený procesor prebehla aj ukážka Blender testu, kde ako inak tomuto monštru nič nestálo v ceste za víťazstvom  – bol hotový do niekoľkých sekúnd.

AMD Whitehaven
(Threadripper)
AMD Summit Ridge
(Ryzen)
Intel Basin Falls
(Skylake X )
Intel Basin Falls
(Kaby Lake X)
Intel Union Point
(Kaby Lake)
Socket TR4 (4094 piny) AM4 (PGA) LGA 2066 LGA 2066 LGA 1151
Jadrá Do 16 Do 8 Do 18 4 Do 4
Vlákna Do 32 Do 16 Do 38 Do 8 Do 8
L3 Cache Do 32MB Do 16MB Do 18MB Do 8MB Do 8MB
DDR4 kanály Štyri Duálne Štyri Duálne Duálne
PCIe Gen3 64 16 28-44 16 16
Dostupnosť V polovici 2017 Prvý kvartál 2017 V polovici 2017 V polovici 2017 2016
TIP  HMD Global ohlasuje ďalšiu konferenciu na 4. októbra. Uvidíme vlajkovú Nokiu 9 alebo vyššiu strednú triedu Nokiu 7.1 Plus?

Ďalší test bol zase zameraný na chod hry Prey v 4K rozlíšení v konfigurácii s procesorom Threadripper a dvojicou grafických kariet Radeon RX Vega.

Zdroj: Fontech.sk

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu