NovinkyTECH

Ryzen 9 Threadripper a nové procesory Ryzen Mobile do Laptopov

Len nedávno firma AMD uviedla na trh svoje procesory  Ryzen 5 a Ryzen 7. Za krátku dobu dokázali zožať úspech a stali sa silnou konkurenciou pre procesory Core i5 a Core i7 od Intelu. Ale AMD s predstavovaním ďalších noviniek neprestáva. V tomto roku sa môžeme tešiť na novú radu Ryzen Mobile určenú pre laptopy,  super-high-end procesory s názvom Ryzen 9 “Threadripper” a viac dostupnú radu Ryzen 3.

Nová rada Ryzen Mobile alebo inak označovaná, nová generácia Ryzen APU určená pre laptopy konečne prichádza. Jedná sa o procesory s integrovanou grafikou (podobne ako Intel procesory s integrovanou Intel HD graphics). Má sa jednať o 4 jadrové procesory s 8- threadmi a stavané na architektúre “Zen”. Tieto procesory budú určené najmä pre laptopy, od low-end až po herné a takisto aj pre 2v1 zostavy. AMD oznámilo, že tieto procesory by sme mohli vidieť niekedy v druhej polovici tohto roku.

Zdroj: extremetech.com

Svetlo sveta by mala uzrieť aj nová rada procesorov Ryzen 9 “Threadripper”, ktoré by sme mohli vidieť už toto leto. Jedná sa o “beštie” medzi procesormi. Sú to procesor určené pre high-end PC zostavy, najmä pre pracovné zostavy v ktorých treba výkon veľa jadier naraz. Najlepší model rady  Ryzen 9 “Threadripper” má byť vybavený až 16 jadrami s 32 threadmi. Cena je pre nás zaťiaľ veľkou neznámou, ale samozrejme môžeme očakávať, že tieto procesory nebudú lacnou záležitosťou.

TIP  Vedcom sa podarilo prostredníctvom 3D tlače vytvoriť bionické oko, ktoré by mohlo nevidiacim v budúcnosti vrátiť zrak

Na trh sa dostanú aj Ryzen 3 procesory, ktoré sú naplánované na 3. kvartál roku 2017. Ide o konkurenta pre Core i3 od firmy Intel. Je určený pre slabšie herné zostavy alebo pracovné PC. Firma Asus pred pár dňami vydala  informácie o novej základnej doske a nechtiac nám odhalila špecifikácie zrejme najsilnejšieho modelu z rady  procesorov Ryzen 3. Presnejšie ide o procesor Ryzen 3 1200. V informáciách ku základnej doske  Asus sa píše o 4 jadrovom procesore s taktom 3,1GHz , L3 8MB cache pamäte a 65W TDP.

Zdroj: amd.com, TheVerge, úvodný obrázok (arstechnica.com)

 

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu