NovinkyZaujímavosti

Amazon možno bude konkurovať najpopulárnejšej streamovacej službe Youtube

Amazone či Jeff Bezosovi sme mohli v poslednej dobe počuť toho o niečo viac ako je zvykom. Či už v spojitosti s Amazonom na Slovensku, majetkom Jeff Bazos alebo pozastavením reklamy Amazonu na Youtube serveroch, ktoré sa týkalo chytrého reproduktoru Echo.

Prinesie Amazon druhý Youtube server?

Nuž, vyzerá to tak, že o Amazone by sme mohli v budúcnosti počuť opäť a tentokrát v spojitosti s obdobnou službou ako je Youtube. Spoločnosť si totiž dala registrovať obchodnú značku „Amazontube“ a „Opentube“. Hoci dnes nie je známe za akým účelom Amazon si nechal registrovať tieto názvy, ale z popisu „nie-stiahnuteľné pred nahraté zvukové, vizuálne a audiovizuálne diela zobrazované cez bezdrôtové siete“ možno špekulovať, že Amazon sa chystá spustiť obdobnú službu ako je dnešný Youtube.

V každom prípade táto registrácia novej obchodnej značky nasvedčuje tomu, že Amazon sa chystá „zabŕdnuť“ do niečoho nového. Čoho sa to však bude konkrétne týkať je dnes ťažko povedať a možno o tom len špekulovať.

Viete si predstaviť, že by sa Amazon pustil do boja so serverom Youtube? Nuž kapitál a kapacity by na to mali, ale či nájdu na konci dňa aj dostatok guráže uvidíme v budúcnosti.

Zdroj: Neowin.net

 

 

TIP  Že hry na smartfónoch nie sú atraktívne pre hráčov hier? Omyl, PUBG sa chváli 20 miliónmi aktívnych hráčov denne
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu