NávodyWindows 10 Mobile

Amatérski vývojári zverejnili podrobný návod ako je možné nainštalovať Windows 10 ARM na smartfón

Posledné mesiace sme vám priniesli viacero informácií o tom, že mobilný nadšenci Windows Mobile priniesli k životu Windows 10 ARM na viacerých Windows Phone smartfónoch. Nuž, ako sa im to podarilo zostávalo viac menej „ukryté“ pod rúškom tajomstva. My, bežní používatelia sme mohli vidieť len niekoľko videí a obrázkov, ktoré ukazovali funkčnosť Windows 10 ARM na smartfóne.

Windows 10 ARM môžete nainštalovať na svoju Lumiu 950 XL. Nezvládne to však bežný používateľ, návod je príliš komplikovaný

Najnovšie sa trojica vývojárov (Ben Imbushuo, Gustave M, Abdel O. Daoudi) pracujúcich na tomto projekte rozhodla, že sprístupnia kompletný návod ako nainštalovať Windows 10 ARM na Lumii 950 XL.

V rámci návodu ukazujú krok za krokom ako možno nainštalovať Windows 10 ARM na smartfón pričom však dodávajú, že vývoj je zatiaľ len v ranných fázach. Znamená to, že viacero funkcií ako je napríklad Wi-Fi, Cellular, Bluetooth, Kamera, Mikrofón a ďalšie aktuálne nefungujú. Inými slovami dnes nie je Windows 10 ARM na smartfóne ešte použiteľný na každodenné využívanie.

V každom prípade ak Vám v skrini „leží“ Lumia 950 XL a nemáte pre ňu využitie a chceli by ste jej nájsť nový zmysel tak nižšie na zdrojovom odkaze nájdete kompletný návod vrátane komentárov k inštalácii Windows 10 ARM.

TIP  Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD

Upozorňujeme však, že ak sa pustíte do inštalácie tak všetko robíte na svoje vlastné riziko. Zároveň inštaláciu odporúčame len skúseným používateľom, ktorí vlastnia smartfón Lumia 950 XL (Single alebo Dual SIM verziu). Na iných smartfónoch nemusíte Windows 10 ARM rozbehať.

Zdroj:  OneDrive (Ben Imbushuo, Gustave M, Abdel O. Daoudi), vlastný, Twitter, úvodný obrázok: Twitter (ADeltaX)

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu