NovinkyTECHZaujímavosti

Alibaba chce v Číne predávať autá v obrovských automatoch

Počas nedávneho predstavenia spolupráce spoločností Ford a Alibaba, ktoré chcú spoločne predávať elektromibily na čínskom trhu, sme sa dozvedeli o novom spôsobe predaja, ktorým chcú tieto spoločnosti preraziť na trhu. Ich cieľom je preskúmať “nové spôsoby, ako môže spotrebiteľ zakúpiť úplne nové vozidlo. ” Doteraz nikto netušil, čo pod týmto spoločnosti myslia, no po pár týždňoch nám konečne prezradili o čosi viac. Ich stratégiou je vytvoriť obrovské automaty, z ktorých si bude môcť každý zakúpiť vozidlo za naozaj pár minút.

Prvé automaty budú v mestách Shanghai a Nanjing

Prvé predajné automaty by mali byť otvorené už v januári v čínskych mestách Shanghai a Nanjing. Celá kúpa automobilu by mala prebiehať online. Zákazník si taktiež môže objednať testovaciu jazdu iba pomocou smartfónu, do ktorého zadá svoje údaje, vyberie si čas prevzatia automobilu a odfotí svoju tvár. Po spracovaní požiadavky stačí prísť ku vybranému trojposchodovému automatu, identifikujete sa pomocou technológie rozpoznávanie tváre a následne Vám bude vydaný automobil, ktorý budete mať k dispozícií po dobu 3 dní. Počas troch testovacích dní sa zákazník môže rozhodnúť, či automobil naozaj chce. Pokiaľ nie, stačí auto do 3 dní vrátiť naspäť do automatu v danom meste. Pokiaľ sa ale zákazník rozhodne automobil zakúpiť, stačí previesť peniaze na účet pomocou smartfónu a auto už nemusí vrátiť.

Má to jeden háčik

Nový spôsob predaja by mal byť v budúcnosti dostupný naozaj pre každého, no momentálne bude predaj a testovanie obmedzené. Potencionálni zákazníci musia byť členovia Super Member klubu a taktiež musia mať určitý level na Zhima Credit systéme od spoločnosti Alibaba. Potencionálny kupujúci môže následne otestovať až 5 áut za dva mesiace, no každé z áut môže testovať iba raz.

TIP  Čína opäť raz valcuje konkurenciu cenou, ktorá nemá obdobu! Premeň svoju TV na chytrú vďaka tomuto TV Boxu

Automaty na autá nie sú nič prelomové ani nové. Spoločnosť Carvana v USA otvorila už 4. automatovú predajňu, ktorá sa nachádza v San Antoniu, Texas. Podobné automaty sa nachádzajú aj v Singapure, kde je momentálne až 15 takýchto predajní, v ktorých zákazník nájde značky ako Lamborghini, Porsche, alebo Ferrari. Spoločnosť Alibaba má s online predajom áut, dokonca aj lietadiel, veľkú skúsenosť a predáva ich už dlhšiu dobu, no toto je historicky prvýkrát, kedy plánuje otvoriť “kamennú predajňu”.

Zdroj: digitaltrends.com, úvodný obrázok (Youtube)

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu