NovinkyTECH

Aký je rozdiel medzi antimalwareom a antivírusom?

Na internete ste sa určite veľa krát dočítali informácie o malware a vírusoch, ale stále neviete aký je rozdiel medzi antimalwareom a antivírusom? V dnešnom článku si to objasníme.

Antimalware a antivírus chránia Váš počítač a operačný systém pred škodlivým softwareom. Malware je typ škodlivého  kódu (malicious software). Pod malware zahŕňame všetky škodlivé kódy, napríklad ako červy, ransomware, spyware spolu s vírusmi. Čo je to potom ten vírus? Vírus je iba starší typ malwareu, ktorý bol populárny najmä pred pár rokmi. V tomto momente ste si asi pomysleli, že antimalware chráni pred novšími hrozbami a antivírus pred staršími. No po technickej stránke to tak vôbec nieje. Potrebujete teda vo Vašom počítači aj antimalware aj antivírus? Pokiaľ pre istotu nepoužívate dvojitú ochranu Vášho systému, kľudne používajte antimalware alebo antivírus, je to v podstate úplne jedno.

Zdroj: vlastný

Určite Vám ale odporúčame používať viacero ochranných prvkov systému. Napríklad používať dva antivírusy, pre lepšie zachytenie skrytých hrozieb, ktoré na Vás číhajú všade na internete. Ani jeden z nich nemusí byť dokonalý, no pokiaľ máte ochrán viac, určite vystavujete Váš počítač menšiemu riziku. Na internete je veľmi veľa ochranného softwareu, neváhajte a stiahnite si ho čo najskôr.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok (pixabay.com)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close