Windows 10

Aktualizácia Spring Creators Update zrejme príde už 10. apríla

Aktualizácia Spring Creators Update je tu už čoskoro a konečne poznáme jej dátum vydania. Podľa najnovších informácií dostal najnovší build s označením 17133 označenie RTM. Aktualizácia by sa medzi bežných používateľov mohla dostať už 10. apríla.

Čo znamená, keď je aktualizácia označená ako RTM?

Skratka RTM v angličtine znamená Released to manufacturers, v preklade Uvoľnená výrobcom. Toto označenie získal posledný Redstone 4 build s označením 17133. Táto verzia operačného systému by sa mala tým pádom dostať na úplne nové zariadenia s operačným systémom Windows 10 a takisto sa dostane do rúk aj samotným používateľom najnovšie Windowsu. Do oficiálneho vydania aktualizácie ale naďalej zostáva “kopa” času a Microsoft počas týchto necelých dvoch týždňov, určite objaví kopec chýb. Tie budú zrejme odstránené pomocou kumulatívnych aktualizácií, ktoré sa pri aktualizovaní systému stiahnu automaticky, aby sa predošlo zbytočným opletačkám a bezpečnostným rizikám. Tento spôsob v konečnom dôsledku ušetrí čas aj samotným používateľom, pretože sa počas veľkej aktualizácie zbavia dvoch múch jednou ranou.

Aktualizácia sa v prvý deň nedostane medzi všetkých používateľov

O dátume vydania informovala stránka Windows Central, no žiadne oficiálne informácie od samotného Microsoftu ešte nezazneli. Tento dátum ale považujeme za relevantný, pretože s podobným dátumom sa počítalo už dlhšiu dobu. Nesmieme však očakávať, že aktualizácia sa každému stiahne a nainštaluje hneď v prvý deň po jej oficiálnom vydaní. Ako to už zvykom býva, používatelia musia buď siahnuť po ručnom vyhľadaní aktualizácií, alebo si na automatické vyhľadanie musia chvíľu počkať. Zvykom Microsoftu je v prvej fáze uprednostňovať “overených” používateľov a hlavne zariadenia s vyšším výkonom, na ktorých danú aktualizáciu a jej stabilitu otestuje. Po pár dňoch by sa mala aktualizácia pomaly ale isto dostať aj na tie “horšie” zariadenia, ktoré poprípade rovno obdržia aj niektoré potrebné kumulatívne aktualizácie.

TIP  Microsoft „varuje“ používateľov systému Windows 10, aby si neinštalovali prehliadač Chrome alebo Firefox

Všetky doteraz známe informácie, novinky a vylepšenia, ktoré prinesie aktualizácia Spring Creators Update, nájdete na našej stránke.

Zdroj: windowscentral.com

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu