NovinkyWindows 10 Mobile

Aktualizácia Fall Creators Update pre Windows 10 Mobile je dostupná na stiahnutie už teraz

V priebehu včerajška sa do obehu dostala ďalšia aktualizácia pre operačný systém Windows 10 Mobile. Nový build prichádza s označením 15254.1 a je dostupný pre Windows Insiderov zahrnutých v okruhoch Fast Ring a Slow Ring. Táto aktualizácia je neoficiálne považovaná za Fall Creators Update pre mobilnú Windows platformu. Nový build 15254.1 prináša odstránenia chýb z predošlého buildu 15252 a z kumulatívnej aktualizácie KB4041676 – build 15063.674, ktoré boli doteraz dostupné iba pre verziu systému Windows 10 Mobile Creators Update.

Aktualizácia okrem spomínaných odstránených chýb z predošlých aktualizácií neobsahuje špeciálne novinky a nové funkcie pre bežných používateľov. Fall Creators Update pre mobilnú Windows platformu prináša hlavne nové podnikové funkcie a vylepšenia systému a systémových prvkov pre podniky a veľké spoločnosti. Za zmienku stojí hlavne podpora dvoj-faktorovej autentifikácie, vďaka ktorej budú môcť spoločnosti ešte viac zabezpečiť všetky smartfóny a poprípade citlivé údaje. Vylepšenia sa ďalej týkajú AppLockeru a VPN. Microsoft chce prostredníctvom tejto aktualizácie spoločnostiam ešte viac sprístupniť a uľahčiť prácu s dátami cez VPN. Viac o podnikových zmenách sa dočítate na tu.

To, že Fall Creators Update pre mobilný Windows svet neprináša nové funkcie pre bežných používateľov je naozaj smutné, no Microsoft nám túto smutnú správu už zopárkrát oznámil. Súčasťou ďalších aktualizácií už budú iba bezpečnostné vylepšenia a odstraňovanie chýb zo systému. Oficiálny dátum dostupnosti pre bežných používateľov ešte nebol zverejnený, no aktualizácia pre smartfóny zrejme vyjde približne v rovnakom čase ako tá pre desktopovú verziu operačného systému Windows 10.

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu