Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Aktualizácia Fall Creators bude chrániť dôležité zložky pred škodlivým ransomvérom | Windows 10

Zdroj: vlastný

Poslednú dobu sa začalo nie len v odborných kruhoch, ale aj v rámci širokej verejnosti diskutovať o škodlivom software, ktorý nesie označenie „ransomware“. V skratke je to istý druh vírusu, ktorý obmedzí alebo úplne zabráni prístup k určitej časti PC a za jeho odblokovanie žiada výkupné. Dobrým príkladom môže byť nedávno útok „WannaCry“.

Microsoft na tento útok reagoval najlepšie ako mohol, vypustil radu aktualizácií aj pre už nepodporované verzie operačného systému. Vyzerá to tak, že týmto opatrením spoločnosť so škodlivým software-om neskončila súboj. Objavili sa totiž informácie, ktoré hovoria o tom, že spolu s 2 veľkou aktualizáciou ktorá príde ešte v rámci tohto kalendárneho roka – Fall Creators Update pre Windows 10 by sme sa mohli dočkať dodatočnej ochrany – „Controlled folder acces“.

Zdroj: zostavenie Windows 10 Builde 16232

Táto nová funkcia by mala priniesť dodatočnú vrstvu „ochrany“ prístupu ku konkrétnym súborom a zložkám nainštalovaných v PC. Inými slovami to znamená, že prístup k ním budú mať len vybrané aplikácie povolené používateľom.  Táto funkcia sa objavila v najnovšom Windows 10 Builde 16232 a pevne veríme, že aj vo finálnom zostavení si nájde svoje miesto.

Zdroj: vlastný

 

TIP  Microsoft nahral do obchodu aplikáciu „Váš telefón“, ktorá prepojí smartfón s PC

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu