Návody

Ako vylúčiť vybrané súbory zo skenovania Windows Defendera | NÁVOD

Windows Defender je defaultným antivírusovým programom, ktorý dokáže plnohodnotne nahradiť externý antivírusový či obdobný program. Avšak tak ako aj iné antivírusové programu tak aj Windows Defender z času na čas označí súbor ako škodlivý a pritom nemusí byť, a práve vtedy využijete funkciu vylúčenia súborov zo skenovania. Poďme sa teraz spolu pozrieť na to ako možno vylúčiť súbory zo skenovania.

Ako vylúčiť vo Windows 10 súbory zo skenovania

 • Otvorte si teraz Windows Defender Security Center.

  Windows Defender Security Center
  Zdroj: vlastný
 • Kliknite na položku  „Virus & threat protection“ a potom na „Virus & threat protection“.
  Windows Defender Security Center ako vylucit subory zo skenovania_1
  Zdroj: vlastný

 •  Následne v rámci ponuky rolujte nižšie a nájdite položku Exclusion, resp. Výnimky v Slovenskom jazyku. Kliknite na pridanie výnimky. Následne môžete pridávať jednotlivé dokumenty, kastlíky a ďalšie súbory do výnimiek, ktoré nebude Windows Defender skenovať.
 • Hotovo.

Zdroj: vlastný

TIP  Takto si zmeníme svetlú tému prehliadača Google Chrome na tmavú | NÁVOD
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu