NávodyWindows 10

Ako skryť zoznam aplikácií v ponuke Štart vo Windows 10 | NÁVOD

Operačný systém Windows 10 ponúka širokú škálu možností, pre lepšie prispôsobenie si celého systému aj po vizuálnej stránke. Každý z Vás pozná ikonickú ponuku Štart v ľavom dolnom rohu. Po rozkliknutí zobrazuje „Živé dlaždice“, zoznamy aplikácií, tlačidlo pre Nastavenia, alebo naposledy otvorené dokumenty. Nie každý si obľúbil dlaždicové zobrazenie, preto si ktorékoľvek okno z tohto zobrazenia dokážete jednoducho pravým klikom myši a následným odstránením z tejto ponuky vymazať. V minuloročnej Anniversary Update aktualizácii bol do ponuky Štart pridaný aj zoznam aplikácií. Niektorým používateľom ale rôzne časti ponuky Štart prekážajú. Preto spolu s Creators Update aktualizáciou prišla možnosť odstrániť alebo pridať niektoré prvky do ponuky Štart. V dnešnom návode si ukážeme ako skryť zoznam aplikácií z ponuky Štart vo Windows 10.

Ako skryť zoznam aplikácií z ponuky Štart vo Windows 10

  • Otvorte Nastavenia.
  • Kliknite na možnosť Prispôsobenie.

    Zdroj: vlastný

  • Vľavo kliknite na možnosť Štart.
  • Vypnite možnosť Zobraziť zoznam aplikácií v ponuke Štart.

    Zdroj: vlastný

Odteraz sa vám v ponuke Štart nebude zobrazovať zoznam všetkých aplikácií. Pokiaľ potrebujete niektoré aplikácie v ponuke Štart, jednoducho si ich manuálne pripnite a už viac nemusíte skrolovať cez celý zoznam aplikácií.

Zdroj: vlastný

 

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu