NovinkyTECH

Ako si postaviť lacný a super rýchly počítač? Tu je tip ako na to

Chceli by ste mať super rýchly počítač, ale za cenu, ktorá nesiaha do astronomických výšin? Nuž, všetko sa dá ak sa chce. Nižšie vám prinášame sériu videí, kde sa podarilo jednému z nadšencov zariadení Raspberry vytvoriť skutočne unikátne zariadenie.

Poďme však pekne po poriadku. Rasberry Pi je single-board PC poháňaný Linuxom. Pochváliť sa môže 700mHz ARM 11 procesorom, vrátane vstavanej video karty. Model B+ ešte disponuje 512MB RAM a štyrmi vstupmi pre USB a jedným 10/1000 Ethernet vstupom. Mimochodom, procesor tohto mini PC môže byť pretaktovaný na 1GHz. Nuž, na prvý pohľad to nie je nič moc, ale keď ich spojíte 32 je to už iná káva.

Na prvom videu Rasim Muratovic ukazuje ako spojiť malé klastre rasberry dokopy.

Druhé video zas zobrazuje ako je možné do na nich spustiť nevyhnutný software.

A toto je finálna demonštrácia 32 rasberry počítačov v praxi.

Určite sa pýtate čo táto sranda stojí. Celkovo Rasim Muratovic investoval do tejto zábavky okolo 1000USD. V každom prípade výsledok stojí za to.

Zdroj: Youtube (Rasim Muratovic)

TIP  Pozrite si hrôzostrašné zábery z The Weather Channel vytvorené vo virtuálnej realite z hurikánu Florence v Karolíni
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu