NávodyNovinky​​Xbox One

Ako používať Xbox One ovládač na počítači

Niekedy bolo používanie Xbox ovládačov na Windows počítačoch naozaj zložité. Potrebovali ste rôzne modifikované drivre, aplikácie a celkový proces stál veľa námahy. Chvalabohu, s príchodom operačného systému Windows 10 sa tento proces uľahčil. Pripravili sme si pre Vás rôzne alternatívy, ako prepojiť Xbox One ovládač s počítačom.

Pripojenie cez USB kábel

Najjednoduchšou cestou, ako pripojiť Váš ovládač, je jednoducho pripojiť ho káblom. Ten stačí jednoducho zapojiť do hocijakého USB portu na vašom počítači. Ovládač bude automaticky detekovaný a potom si ovládač stačí nakonfigurovať priamo v hre alebo v aplikácii Xbox Accessories.

Čo ak nemám USB port?

Zdroj: pexels.com

Zariadenia ako laptopy a tablety už v tejto dobe nemusia disponovať štandardným USB portom. Pre prepojenie napríklad s Windows 10 tabletom (áno, aj to sa dá) stačí zakúpiť redukciu na daný port. Xbox One ovládače môžete pripojiť aj do tých najlacnejších tabletov s operačným systémom Windows 10. Ovládač by mal s nimi bezproblémovo pracovať.

Bezdrôtový adaptér

Zdroj: xbox.com

Nechcete sa naťahovať s káblom alebo jednoducho nemáte dostatočne dlhý kábel? Pokiaľ chcete bezdrôtovo používať Xbox One ovládač na počítači ktorý nemá Bluetooth adaptér, musíte si zaobstarať malý bezdrôtový adaptér. Oficiálny bezdrôtový adaptér pre zariadenia s operačným systémom Windows 10 nájdete na stránke Xboxu. Výhodou tohto adaptéru je možnosť pripojiť až 8 ovládačov naraz.

Bluetooth

Najnovšia generácia Xbox One ovládačov podporuje Bluetooth pripojenie. Jedná sa o ovládače predávané spolu s konzolou Xbox One S. Je to zrejme najjednoduchší spôsob, ako pripojiť ovládač, pokiaľ vaše zariadenie disponuje Bluetooth adaptérom. Ako ho teda pripojiť? Choďte do Nastavení a zapnite Bluetooth. Na ovládači stlačte veľké tlačidlo X. Kliknite na zariadenie v zozname nájdených zariadení a spárujte ho s počítačom.

Zdroj: windowscentral.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu