NávodyNovinkyWindows 10

Ako odstrániť problémy s pokazenou ponukou Štart v operačnom systéme Windows 10 Fall Creators Update | NÁVOD

17. októbra sa do obehu dostala ďalšia veľká aktualizácia pre operačný systém Windows 10. Prišla s názvom Fall Creators Update a ponúkla zopár noviniek a vylepšení, ktoré nám majú používanie tohto operačného systému zjednodušiť. Na druhú stranu sa do systému dostalo aj zopár chybičiek. O nedokonalostiach tejto aktualizácie sme písali v našom minulom článku, no dnes si ukážeme, ako sa spomínaných problémov zbavíte.

Ako odstrániť problémy s ponukou Štart a miznucími aplikáciami vo Windows 10

Miznutie niektorých aplikácií z ponuky Štart je zrejme jedna z najotravnejších chýb, ktoré táto aktualizácia priniesla. S touto chybou sa stretli už tisícky používateľov, no Microsoft v blízkej dobe neplánuje vydať opravnú aktualizáciu. Tým pádom sa do odstránenia tohto problému, museli pustiť samotní používatelia. Po niekoľkých dňoch sa na internete objavil prvý, naozaj funkčný návod, ako túto chybu odstrániť. Pre odstránenie tejto chyby postupujte podľa nasledovných krokov.

  • Otvorte vyhľadávanie a napíšte slovíčko PowerShell.
  • PowerShell následne otvorte s administrátorskými právami.
  • Akonáhle sa otvorí príkazový riadok PowerShellu, vložte doň tento príkaz: Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
  • Stlačte tlačidlo Enter.
  • Windows by mal následne reinštalovať všetky aplikácie, ktorých sa týka problém miznutia z ponuky Štart.

Pokiaľ Vám tento postup nepomohol a problémy s ponukou Štart sa naďalej objavujú, odporúčame zoskenovať súbory systému. Pri skenovaní sa systém pokúsi nájsť poškodené súbory, ktoré budú následne znovu stiahnuté a nahradené, poprípade budú iba opravené.

TIP  V prvej 10 najvýkonnejších smartfónov nájdeme 4 smartfóny od Xiaomi. Našli ste tam aj svoj smartfón?

Ako ale preskenovať systémové súbory?

  • Otvorte vyhľadávanie a napíšte slovíčko PowerShell.
  • PowerShell následne otvorte s administrátorskými právami.
  • Akonáhle sa otvorí príkazový riadok PowerShellu, vložte doň tento príkaz: sfc /scannow
  • Stlačte tlačidlo Enter.

Pokiaľ sa problémy objavujú aj naďalej, môžete vyskúšať úplný reset systému alebo rollback na staršiu verziu. Poslednou možnosťou je downgrade systému na Windows 10 Creators Update a najnovšiu aktualizáciu stiahnuť až keď Microsoft definitívne odstráni spomínané chyby. Pomohli sme Vám? Dajte nám vedieť dole do komentárov.

Zdroj: vlastný

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu