Návody

Ako obmedziť deťom čas strávený za počítačom alebo ako sa nenechať oklamať vetou „veď som tu len chvíľku“

Určite to poznáte, tie čarovné vetičky našich ratolestí „veď som to len teraz zapol“ alebo „som tu len 10 minút“. Nuž, v mnohých prípadoch sa tento fakt nedá overiť a to hlavne keď deťom skončí škola a oni sa hrnú rýchlo domov, ale vy ste ešte stále v práci a najbližšie hodiny aj budete.

Ako obmedziť deťom čas strávený na počítači

Windows 10 ponúka desiatky možností ako si prispôsobiť svoj počítač podľa svojho gusta a jednou z nich je aj funkcionalita, ktorou viete obmedziť aktívne používania počítača. Poďme sa teraz spolu pozrieť ako na to.

Otvorte si najprv Nastavenia vášho počítača a v sekcii Rodina a ďalší používatelia vytvorte nový účet (Settings>Accounts>Family & Other people)

ako vytvorit detsky ucet vo Windows 10
Zdroj: vlastný

Raz ako ste vytvorili účet pre svoje dieťa tak z administrátorského účtu mu môžete upravovať to čo môže robiť a aj ako dlho môže tráviť čas na počítači. Kliknite teraz pod účtom „Manage family…“.

ako nastavit detsky ucet vo Windows 10
Zdroj: vlastný

Následne sa vám otvorí internetové stránka s vašim účtom a účtami, ktoré máte priradené k vášmu účtu.  Vyberte si účet, ktorému chcete zmeniť nastavenia (v našom prípade to je „mojdediet…“) a kliknite na Screen time.

ako nastavit detsky ucet vo Windows 10_2
Zdroj: vlastný

Teraz kliknite na „Use one screen time schedule“. Následne ako môžete vidieť nižšie sa vám zobrazí rozvrh, v rámci ktorého môžete nastaviť ako konkrétny čas kedy môže mať vaše dieťa prístup k PC tak aj maximálny denný časový limit.

ako nastavit detsky ucet vo Windows 10_4
Zdroj: vlastný

Hotovo. Stačí nastavenia už len uložiť.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: pixabay.com

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu