Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Ako nastaviť obmedzené internetové pripojenie vo Windows 10 Creators Update | NÁVOD

Zdroj: vlastný

Operačný systém Windows 10 nemá sám od seba nastavené dátové obmedzenia. To znamená, že Windows môže neobmedzene sťahovať potrebné aktualizácie, synchronizovať nastavenia, pripájať sa a posielať dáta na cloud servery a samozrejme, stále vás pripája do online sveta.

Nie všetky domácnosti majú v tejto dobe neobmedzené dátové balíky. Pokiaľ máte optiku, tento návod zrejme nieje pre vás. Ak ale používate iné pripojenia s obmedzeným prenosom dát, ako LTE modemy, satelitný internet alebo DSL internet, môžete veľmi ľahko znížiť dátovú spotrebu samotného Windowsu. Pre zníženie prenesených dát treba v nastaveniach zapnúť možnosť “Nastavenie ako pripojenie účtované podľa objemu údajov”. Táto možnosť sa doteraz nachádzala iba pri Wi-Fi pripojeniach. Pre ethernetové pripojenie sa táto možnosť dala zapnúť iba cez registre systému, čo nie každý používateľ zvláda. Práve preto sme sa vo Windows 10 Creators Update dočkali tejto možnosti aj do nastavení ethernetového pripojenia. V dnešnom návode si ukážeme, ako toto dátové obmedzenie nastaviť.

Ako nastaviť pripojenie účtované podľa objemu údajov

  • Otvorte Nastavenia.
  • Kliknite na položku Sieť a internet.

    Zdroj: vlastný
  • Kliknite na položku Ethernet a následne na pripojenú sieť.

    Zdroj: vlastný
  • Zapnite možnosť “Nastavenie ako pripojenie účtované podľa objemu dát”.

    Zdroj: vlastný

Po vykonaní týchto krokov, už Windows 10 nebude používať túto sieť pre automatické sťahovanie aktualizácií. Počítač ale stále automaticky stiahne naozaj potrebné aktualizácie, napríklad pri udržaní systému v bezpečnosti alebo pre hladký chod systému. Obmedzenie sa týka aj miniaplikácií, ktoré sa nachádzajú pri otvorení Ponuky Štart. Tieto miniaplikácie ako Správy alebo Twitter sa nebudú automaticky aktualizovať. Spolu s nimi sa taktiež nebudú aktualizovať aplikácie stiahnuté z Windows Obchodu.

Zdroj: vlastný

TIP  Populárna aplikácia Concepts z iOS prichádza na Windows 10 platformu. Má ambíciu nahradiť nielen skicár, ale aj profesionálne editory | APLIKÁCIE

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu