NávodyNovinkyWindows 10

Ako jednoducho vytvoriť bod obnovenia vo Windows 10 | NÁVOD

Operačný systém Windows 10 ponúka veľa možností obnoviť systém, keď nastanú rôzne problémy s vašim počítačom. Obnovenie systému väčšinou pomáha vyriešiť veľké množstvo problémov s vašim počítačom, najmä keď sa človek hrabe v nastaveniach, inštaluje nové aplikácie, rôzne driver-y alebo sa mení registre systému a niečo v nich nevedomky zmení. Jednou z možností, ktoré ponúka Windows je Vytvorenie bodu obnovenia. Bod obnovenia vráti váš systém do bodu, keď váš systém ešte pracoval správne a bez problémov.

Body obnovenia si operačný systém Windows vytvorí väčšinou sám, pred rôznymi aktualizáciami (avšak musíte mať zapnutú ochranu systému) ale Windows ponúka vytvoriť bod obnovenia aj ručne. V nasledujúcom návode si ukážeme, ako si vytvoriť odkaz na pracovnej ploche, pre rýchle a jednoduché vytvorenie bodu obnovenia dvojklikom.

Skontrolujte, či máte zapnutý automatické vytváranie bodu obnovenia (zapnutú ochranu systému)

 • Do vyhľadávanie napíšte Vytvoriť bod obnovenia a kliknite naň.
 • Pokiaľ nemáte zapnutú ochranu systému, zvoľte disk C: a stlačte tlačidlo konfigurovať.

  Zdroj: vlastný

 • Vyberte možnosť Zapnúť ochranu systému, stlačte tlačidlo Použiť a OK. Poprípade môžete nastaviť maximálnu veľkosť na disku vyhradenú pre body obnovenia.

  Zdroj: vlastný

Ako spraviť odkaz na Vytvorenie bodu obnovenia na pracovnej ploche

 • Kliknite pravým tlačidlom myši na plochu, vyberte možnosť Nový, a následne Odkaz.

  Zdroj: vlastný

 • Do kolónky „Zadajte umiestnenie položky“ napíšte tento príkaz a stlačte tlačidlo Ďalej: cmd.exe /k „wmic.exe /Namespace:\\root\default Path SystemRestore Call CreateRestorePoint „My Shortcut Restore Point“, 100, 7″

  Zdroj: vlastný

 • Do kolónky „Zadajte názov pre tento odkaz“ vpíšte hocijaký názov podľa ktorého si zapamätáte čoho sa odkaz týka a stlačte Dokončiť. Napr. Vytvoriť bod obnovenia.

  Zdroj: vlastný

 • Nakoniec sa pokúste vytvoriť bod obnovenia pomocou odkazu na ploche, aby ste sa uistili či všetko funguje správne. Nezabudnite tento odkaz spustiť ako správca.

  Zdroj: vlastný

Pri ďalšom inštalovaní nových aplikácií sa už nemusíte báť, že sa niečo úplne pokazí. Pred každou inštaláciou stačí jednoducho dvojkliknitím vytvoriť bod obnovenia. Tento návod je zameraný najmä je Windows 10, ale podľa týchto krokov dokážete nastaviť vytvorenie bodu obnovenia aj v starších verziách ako Windows 7, 8 alebo 8.1.

Zdroj: vlastný

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu