XiaomiZaujímavosti

Aj napriek celkovému poklesu predaja smartfónov Xiaomi raketovo rastie. Tu sú čísla!

Prvý kvartál 2018 pre spoločnosť Xiaomi je ako z rozprávky. Aj to aj napriek tomu, že na trhu stále dominuje kórejský Samsung a americký Apple. Najnovšie dáta od Strategy Analytics totiž hovoria o tom, že aj napriek celkovému poklesu záujmu o nové smartfóny sa čínskemu gigantovi nadmieru darí.

Ako môžete v tabuľke nižšie vidieť. Tak dominantným hráčom na trhu aj naďalej zostáva spoločnosť Samsung, ktorá celkovo predala v prvom kvartáli 78,2 milióna kusov zariadení čo predstavuje pokles o 2 milióny v porovnaní s 1. kvartálom 2017. Na druhej priečke sa umiestnila americká spoločnosť Apple, ktorá predala o zhruba 1,4 milióna viac smartfónov ako tomu bolo rok dozadu. Výrazný nárast predaja smartfónov zaznamenala spoločnosť Huawei, ktorá predala o takmer 5 miliónov smartfónov viac avšak to stále nestačilo na skokana v podobe čínskeho Xiaomi, ktorý predal viac ako 28 miliónov zariadení čo v percentách znamená nárast o viac ako 120% v porovnaní s minulým rokom.

predaj smartfonov 1. kvartal
Zdroj: Strategy Analytics via Gizmochina

Druhá tabuľka zas znázorňuje percentuálny podiel predaja smartfónov na trhu za prvý kvartál. 2018

predaj smartfonov percentach 1. kvartal
Zdroj: Strategy Analytics via Gizmochina

Zdroj: Gizmochina

TIP  Xiaomi Mi 8 Youth je oficiálne predstavený! Toto by mal byť nový kráľ strednej triedy
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu