Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Adobe oznámilo koniec podpory Flash prehrávača

Zdroj: vlastný

Tak a je to tu. Adobe oznámilo dátum konca podpory jedného z historicky najpopulárnejších prehrávačov – Flash Player, ktorý brázdi internetom už od nepamäti.

Adobe k včerajšiemu dňu vydalo správu, v ktorej píše, že ku koncu roku 2020 plánuje skončiť s  distribúciou ako aj aktualizáciami Flash Player prehrávača. Do 2020 sa však zaviazal, že ho bude podporovať ako aj aktualizovať a to hlavne po bezpečnostnej stránke pre všetky relevantné operačné systémy ako aj internetové prehliadača. V závere dodal, že bude pracovať aj na nových funkciách, ak budú nevyhnutné.

Koniec Adobe Flash Player-a bol nezvratný

Adobe už nemá dôvod aj naďalej podporovať Flash Player, ten totiž má viacero bezpečnostných rizík a nehovor viac o tom, že v priebehu posledných rokov sa začal používať nový štandard v podobe HTML5 či WebGL. So smenou štandardu začalo aj viacero internetových prehliadačov, vrátane Microsoft Edge, Google Chrome, FireFox a ďalších automaticky blokovať obsah založený na Flash Player-i.

Zdroj: Adobe, úvodný obrázok (vlastný)

 

TIP  Quake Champions otvára dvere pre všetkých. Dostupný je úplne zadarmo!

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu