Novinky

Spoločnosť Swiss robotics odkryla plány výstavby továrne, v ktorej budú roboty vytvárať ďalších robotov

Doba robotizácie je tu s nami už dlhšiu dobu. Stretnúť sa s robotmi nimi môžeme ako na uliciach, v práci a tak aj v domácnostiach pričom posledné roky s pojmom robotizácia sa začali spájať aj ľudské vlastnosti, umelá inteligencia a podobne. Blízka budúcnosť naznačuje, že s pojmom robotizácia sa budeme môcť stretávať ešte vo väčšej miere ako doteraz.

Spoločnosť Swiss robotics company ABB odkryla plán týkajúce sa výstavby pokročilej továrne v meste Shanghai (Čína). Celková investícia do výstavby by sa mala pohybovať niekde na úrovni okolo 150 miliónov dolárov. Zaujímavejšia informácia ako samotná cena je však to, že v továrni by mal vzniknúť automatizovaný systém vyskladaný s robotov YuMi (robot s jedno ramennou rukou), ktorého účelom bude skladať ďalších robotov. Tento automatizovaný systém by mal byť zároveň vybavený softwarom SafeMove2, ktorý umožní automatizovaným strojom pracovať v tesnej blízkosti s ľudskými zamestnancami.

APP hovorí, že chcú v meste Shanghai vytvoriť najpokrokovejšiu továreň na svete, ktorá bude dokonca vybavená výskumným a vývojovým centrom na urýchlenie práce v oblasti umelej inteligencie. ABB by chcelo otvoriť brány továrne do konca roku 2020 a mala by sa rozopierať na ploche 75.000 štvorcových metrov.

Zdroj: Engadget.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu