Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

71% používateľov Windows 10 Creators Update zdieľa dáta s Microsoft. Patríte medzi nich aj vy?

Zdroj: vlastný

Vaša spätná väzba pomáha formovať súkromie systému Windows. Tak touto vetičkou sa Microsoft chváli na svojom oficiálnom blogu a má aj prečo.

Totiž podľa oficiálnych čísiel až 71% používateľov Windows 10 (ktorí majú nainštalovanú Fall Creators Update aktualizáciu) zdieľa so spoločnosťou Plné diagnostické dáta, ktoré pomáhajú Microsoftu pri vylepšovaní ich produktov.

Toto číslo však môže byť mierne skreslené, totiž členovia programu Insider nemajú možnosť obmedziť zdieľané dát a na druhej strane je tu ešte jedná veľká skupina používateľov, ktorí ani netušia že nejaké dáta zdieľajú… avšak v každom prípade sa jedná skutočne o veľké množstvo používateľov.

Základné dáta, ktoré so spoločnosťou zdieľa drvivá väčšina z nás sú zbierané za účelom kritických porozumení zariadení a ich konfigurácií, vrátané informácií týkajúcich sa kompatibility aplikácií. Úplne dáta zaháňajú oveľa širšie množstvo informácií (vrátane dát z internetového prehliadača, aplikácií, inking či písaného textu), ktoré slúžia na rýchly spôsob identifikácie problémov a ich odstránení. Zároveň sú zberané aj za účelom vylepšovania operačného systému do budúcnosti.

Ako je možné obmedziť zdieľanie dát?

Ak ste s tým v poriadku, že tieto dáta sú zdieľané tak potom nemusíte robiť. Druhá skupina ľudí, ktorá by chcela obmedziť toto zdieľanie tak môže tak spraviť prostredníctvom Nastavení PC. O otvorení Nastavení choďte do sekcie „Privacy“ (resp. Súkromie) a v rámci ponuky ľavej lišty otvorte kolónku „Feedback and diagnostics“, resp. Spätná väzba a diagnostika. V rámci tejto sekcie následne je možné obmedziť zdieľanie dát.

TIP  OFICIÁLNE POTVRDENÉ: Blizzard pokračuje na pokračovaní Diabla
Zdroj: vlastný

 

Zdroj: Microsoft

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu