NovinkyPC HRYZaujímavosti

5 legendárnych hier, ktoré sme hrali ako deti. Poznáte ich všetky?

Dnes sme si pre vás pripravili článok z kategórie „nostalgia“, v ktorom si zaspomíname na hry, ktoré sme hrávali ešte počas nášho detstva. Pevne veríme, že oslovia aj mladšie ročníky a aspoň uvidia ako vyzeral herný priemysel pred dvadsiatimi rokmi.

 1. Leisure Suit Larry (1987)
  Zdroj: Screenshot via Youtube

   

90-roky boli pre mnohých objavovaním sveta počítačov a hier a na tejto ceste hlavne páni mohli hrať hru „Leisure Suit Larry“, ktorá už ako tušíte ukazovala intímny svet dospelých. Avšak nejednalo sa žiadne porno a ani nič podobné, bol to „simulátor“ randenia zasadený do moderného prostredia.

Ak teda neviete ako osloviť dámu či slečnu, skúste tento simulátor. Možno sa priučíte nejakému triku.

 1. Arkanoid
  Zdroj: Screenshot via Youtube

   

Arkanoid, aký by to bol výber bez tejto legendárnej hry, ktorú poznajú aj dnešné deti. Hra vznikla ešte v roku 1988 a jej princíp bol jednoduchý, pomocou pohyblivej dosky ste mali zabrániť pádu loptičky mimo pričom ste zostrelovali kocky, ktoré mali iné vlastnosti (napr. ste ju museli trafiť 2x, alebo bola z kameňa a nešla zničiť,…)

 1. SimCity
  Zdroj: Screenshot via Youtube

   

Písal sa rok 1989 kedy na svet dorazil prvý simulátor, v ktorom ste si mohli vybudovať vlastné mesto a vyskúšať si ho riadiť – SimCity. PS: hra má ešte svoje čaro aj dnes.

 1. Lode Runner
  Zdroj: Screenshot via Youtube

   

Najstaršia hra z nášho výberu je Lode Runner, ktorej vznik sa datuje až do roku 1983. Na tú dobu to bola prelomová hra, ktorá ponúkla nielen klasickú behačku, ale aj trošku stratégie. V hre ste totiž museli uchmatnúť a odniesť do „domčeka“ zlato, aby ste mohli postúpiť do ďalšieho kola. Samozrejme, aby to nebolo ľahké tak vás naháňali strážcovia, ktorých počet sa každým levelom zvyšoval.

 1. Wolfenstein 3D
  Zdroj: Screenshot via Youtube

   

Posledná hra nášho výberu je Wolfenstein 3D, hra ktorá spravila revolúciu v hernom priemysle. Jej vznik sa datuje k roku 1992 a priniesla prvú all-frist person strielačku na svete. Bola to hra, ktorá nastavila nový štandard a bola základom vzniku hier ako DOOM, Call of Duty, Counter Strike a ďalších.

Zdroj: vlastný

TIP  Ohúrili vás nové smartfóny od Apple? Ak nie tak nezúfajte, čoskoro technologickí giganti predstavia tieto vlajkové lode
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu