AplikácieNovinky​​Xbox One

4 najlepšie univerzálne aplikácie pre Windows 10 | APLIKÁCIE

Poslednú dobu sa v obchode Windows Store objavuje množstvo nových aplikácií. Je to zapríčinené hlavne premostením Centennial, ktoré dovoľuje developerom priniesť klasické Win32 aplikácie do Windows Store. Najväčším problémom týchto aplikácií je neúplná kompatibilita so všetkými platformami od Microsoftu. Znamená to, že nie každú appku dokážete používať na Windows telefónoch, Windows počítačoch, Xboxe alebo headsete HoloLens. Preto sme si dnes pre Vás pripravili, zoznam štyroch, podľa nás naozaj univerzálnych aplikácií vo Windows Store.

Unigram

Zdroj: Windows store

Poznáte chatovaciu aplikáciu Telegram? Táto appka je veľmi podobná aplikáciám ako WhatsApp alebo Skype, no jej veľkou nevýhodou je kompatibilita iba s počítačom. Unigram je vylepšenou verziou aplikácie Telegram, keďže je kompatibilná so všetkými Windows platformami. V podstate je to iba univerzálny klient chatovacej aplikácie Telegram pre všetky platformy. Táto aplikácia je stále iba v alpha verzií, takže pokiaľ ste naozaj častý používateľ Telegramu, neočakávajte od Unigramu zázraky, pretože ešte neobsahuje množstvo funkcií z Telegramu.

Cena: Bezplatná

ReddPlanet

Zdroj: Windows store

Ďalšou aplikáciou v poradí je taktiež vylepšený klient. Tentokrát ide o klienta pre Reddit. Veľkou výhodou je ľahké prispôsobenie, od nastavenia farieb až po nastavenie notifikácií a pod. Keďže prinášame univerzálne aplikácie, táto aplikácia je taktiež dostupná pre všetky platformy.

Cena: Bezplatná

myTube!

Zdroj: Windows store

Ďalší je na rade zrejme najlepší Youtube klient dostupný pre Windows 10. Developeri tejto aplikácie stále prinášajú aktualizácie s novými funkciami. Podporuje všetky klasické funkcie Youtubu, ako písanie komentárov, prehrávanie Full HD videí alebo prezeranie kanálov. Taktiež má zabudovanú funkciu priameho sťahovania vašich obľúbených videí, pre následné offline pozeranie. Výhodou je aj stiahnutie iba zvukového záznamu z videa, ktoré sa dá následne využiť pre počúvanie hudby alebo audioknihy. Aplikácia myTube! je taktiež dostupná pre všetky platformy.

Cena: 0,99 eur

Appy Text

Zdroj: Windows store

Aplikácia Appy Text je veľmi jednoduchý textový editor, ktorý ale aj tak ponúka veľké množstvo potrebných funkcií, napríklad ako počítanie slov alebo menenie fontu písma. Pri používaní na smartfóne ponúka možnosť „dark mode“, ktorá prehodí text na bielu farbu a pozadie na čiernu. Pokiaľ radi používate Notepad, určite túto aplikáciu vyskúšajte a zamilujete si ju. Táto aplikácia je dostupná na všetkých platformách okrem Xboxu.

Cena: Bezplatná + možnosť zakúpenia ďalších funkcií

Zdroj: windowscentral.com

 

 

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close