NovinkyWindows 10

Windows 10 rastie. Pozrite si jeho trhový podiel

Mesiac ubehol ako voda a my tu máme pre vás prichystané ďalšie štatistiky, ktoré sa týkajú operačného systému Windows 10, ale tentokrát nie sú od AdDuplex, ale od NetMarketShare.

Windows 10 pomaly, ale stále rastie

Podľa najnovších štatistík, Windows 10 sa pomaly, ale isto blíži k svojmu cieľu dosiahnutiu jednej miliardy používateľov do roku 2020. Od februára minulého roka, kedy Windows 10 mal trhový podiel 11,85 % (december 2015 – 9,96 %) sa podarilo Windowsu 10 opäť o niečo porásť, na 12,82 %.

Ďalej, ako na grafe nižšie môžete vidieť, najväčší podiel na trhu má Windows 7 s viac ako 52 % podielom a Windows XP, ktorý si drží 3. priečku s 11,24 % hoci už nemá oficiálnu podporu zo strany Microsoftu.

netmarketshare

Zdroj: NetMarketShare

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu